Всесвітній день здоров’я
Всесвітній день здоров’я
Щороку 7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я. Так, 07.04.2025 року у Рівненському районному секторі № 2 філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області було проведено захід під гаслом «Шкідливі звички та їх наслідки для здоров'я». У даному заході узяли участь 5 суб'єктів пробації, які перебувають на обліку.
Проведений захід був спрямований на мотивацію ведення здорового способу життя та необхідності приділяти більше уваги профілактиці захворювань, а також усвідомлення наслідків на організм від шкідливих звичок.
Начальник Рівненського РС № 2 філії ДУ «Центр пробації» у Рівненській області Людмила Снаговська наголосила присутнім: - «Здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний зі шкідливими звичками: курінням, вживанням алкоголю та наркотиків. Тютюн – причина 95% випадків захворювань на рак легенів. Ті, хто багато курять хворіють на рак легенів у 15 – 30 разів частіше, ніж некурці. Курці в 13 разів частіше хворіють на стенокардію, в 10 разів частіше на виразку шлунку, а також на бронхіт. Алкоголь же уражає насамперед мозок. Блокується кора головного мозку, центри уваги і самоконтролю. Людина втрачає контроль над своїми діями та вчинками. Якщо концентрація алкоголю в крові збільшується, то зникає почуття страху, людина переоцінює свої можливості, що штовхає її на ризиковані вчинки, потім притуплюється діяльність моторних центрів мозку та втрачається контроль над своїми рухами. Крім того, деякі засуджені, які перебувають на обліку вчинили злочин в стані алкогольного сп'яніння, втративши контроль над своїми діями. Однак, стан сп’яніння не може бути підставою для звільнення від кримінальної відповідальності».
Модератором кіноклубу Docudays UA при Рівненському РС № 2 філії ДУ «Центр пробації» у Рівненській області Ілоною Файлер для суб’єктів пробації був представлений фільм «Ґвендолін», у якому йдеться про жінку, якій шістдесят п’ять років, вона важить заледве 52 кг і має три світові титули з важкої атлетики. Ця антропологиня на пенсії бореться з раком слинної залози, тому лікарі й друзі радять відступитися від спорту й перепочити, але Ґвендолін не хоче про це чути, вона продовжує тренуватися, щоб знову стати чемпіонкою світу. Заручившись підтримкою свого відданого тренера Пата, свого молодшого на двадцять років чоловіка Чарлі родом з Кот-д'Івуару та свого сина Йозефа, вона починає боротьбу проти фізичних та особистих обмежень. Метою показу фільму було вплинути на формування в учасників заходу розуміння того, як вірність високим цінностям дає людині можливість зростати як особистість, знайти своє покликання, відчути задоволення від життя.
У ході заходу суб'єкти пробації дізналися 9 найважливіших правил здорового способу життя:
- Підтримка фізично активного способу життя. Регулярні заняття спортом мають стати частиною повсякденності.
- Підтримка здорової маси тіла.
- Регулярне і збалансоване харчування(вживання сезонних продуктів, великої кількість фруктів і овочів, обмежене вживання продуктів з великим вмістом трансжирів).
- Знижене споживання солі та цукру.
- Вживання великої кількості рідини. Підтримка хорошого рівня водного балансу важлива для досягнення загального гарного самопочуття.
- Турбота про своє психічне здоров’я. Змінюйте своє ставлення до негативу та стресу.
- Обов’язковий 7-8 годинний сон.
- Відмова від шкідливих звичок (паління, надмірного вживання алкоголю, вживання наркотичних речовин).
- Регулярне проходження медичних обстежень. Це дозволяє вчасно попередити хворобу, або діагностувати її на ранніх етапах і запобігти негативним наслідкам.
У кінці заходу, учасникам вкотре наголошено, що життя - це безцінний дар, який людина отримує при народженні. Проте як вона розпорядиться цим даром, залежить від неї самої, життя можна витратити на різні задоволення, на те, щоб отримати якомога більше приємних вражень і насолод. У кращому випадку від нього можуть залишитися приємні спогади, які є малою втіхою у хворобах і стражданнях, якими доводиться розплачуватися за багато «радощів» життя.