податкова інформує

Дата: 17.08.2021 09:41
Кількість переглядів: 1656

Внесок малого бізнесу до місцевих бюджетів Рівненщини - 465 мільйонів гривень

Як повідомила  в.о. начальника  Головного управління  ДПС у Рівненській області Зоя Хоній, за січень - липень 2021 року суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів області  465,5 млн грн єдиного податку. В порівнянні з аналогічним періодом 2020 року,  місцеві громади регіону додатково отримали 75 млн грн єдиного податку.

Юридичні  особи - спрощенці перерахували 62,3 млн грн цього податку, що на 5,4  млн грн перевищує минулорічні показники.  

Фізичними особам – підприємцями сплачено 369,4 млн грн, що 72 млн грн більше відповідного періоду минулого року.

Сільськогосподарські товаровиробники – платники єдиного податку 4 групи сплатили 33,7 млн гривень.

Як зазначила Зоя Хоній, сумлінно сплачуючи єдиний податок до місцевих бюджетів, платники забезпечують життєдіяльність  територіальних громад. В свою чергу податкова служба продовжує розбудову сучасної моделі взаємодії з територіальними громадами та платниками податків щодо зручності процесів у сфері оподаткування.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX

#Добровільне декларування: як правильно задекларувати активи, вартість яких визначена в іноземній валюті

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що згідно з п. 7.1 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України для об’єктів декларування, визначених підпунктом «а» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування є грошова вартість відповідного об’єкта декларування або номінальна вартість грошової вимоги, у тому числі за позиками, наданими третім особам.
У разі якщо така грошова вартість визначена в іноземній валюті, вартість таких валютних цінностей зазначається у гривні за офіційним курсом національної валюти до відповідного виду валютних цінностей, визначеним Національним банком України станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації. У разі якщо така грошова вартість визначена у вигляді банківських металів, вартість банківських металів зазначається, виходячи з маси та облікової ціни банківських металів, розрахованої НБУ станом на дату подання декларантом одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
Декларант зобов’язаний документально підтвердити грошову вартість таких об’єктів для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування шляхом додання до одноразової (спеціальної) добровільної декларації засвідчених належним чином копій документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування.

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Податкові новини, корисну інформацію та анонси подій читайте на сторінці ДПС України у мережі Фейсбук. Запрошуємо вас приєднатися:

https://www.facebook.com/TaxUkraine 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX

Нагадаємо, що для «єдинників» І-ІІІ груп встановлено граничні розміри доходів

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують, що з 1 січня 2021 року набрав чинності Розділ I Закону України від 01.12.2020 р. №1017-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» щодо нових лімітів доходу для платників єдиного податку та правил застосування реєстраторів розрахункових операцій.

В результаті набрання чинності даного Закону до п. 291.4 Податкового кодексу України було весено зміни. Зокрема, для суб’єктів господарювання - «єдинників» І-ІІІ груп встановлено нові граничні розміри доходів:

1) ФОП – платники першої групи спрощеної системи оподаткування,  які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню, мають обмеження щодо обсягу доходу, який отримують протягом календарного року, що не має перевищувати 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року;

2) ) ФОП – платники другої групи, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності певних критеріїв, а саме не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб мають обмеження щодо обсягу доходу отриманого протягом календарного року, який не має  перевищувати 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

3) ФОП – платники третьої групи, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, обсяг доходу отриманого протягом календарного року не повинен перевищувати 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Податкові новини, корисну інформацію та анонси подій читайте на сторінці ДПС України у мережі Фейсбук. Запрошуємо вас приєднатися:

https://www.facebook.com/TaxUkraine 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX

Головне управління ДПС у Рівненській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь