Бабинська сільська рада
Рівненська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

План соціально-економічного розвитку Бабинської сільської ради Гощанського району Рівненської області на 2016 рік

ПЛАН

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

БАБИНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

ГОЩАНСЬКОГО  РАЙОНУ

РІВНЕНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

на 2016 рік


 


 


 

ЗМІСТ


 


 

1. Вступ


 

2. Аналітична частина

Характеристика населених пунктів, що входять до складу громади.

Мережа бюджетних установ

Фінансово-бюджетна сфера

Основні  проблемні питання соціально-економічного розвитку громади


 

3. Цілі та пріоритети розвитку на 2016 рік

Основні цілі                                       

Пріоритетні завдання

Перелік проектів, які передбачається реалізувати за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток інфраструктури


 

4. Моніторинг і результативність

                                                                 


 


 


 


 

1. ВСТУП

План соціально-економічного розвитку Бабинської сільської ради Гощанського району Рівненської області на 2016 рік (далі план розвитку) є найважливішим документом в процесі творення власного соціально-економічного розвитку, з використанням внутрішнього та зовнішнього потенціалів. План соціально-економічного розвитку – це документ, який містить принципи та припущення, прийняті під час реалізації процесу планування.

Законодавчою та методичною основою розроблення плану соціально-економічного розвитку є Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про добровільне об'єднання територіальних громад», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», «Про засади державної регіональної політики», постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету».

План соціально-економічного розвитку Бабинської сільської ради розроблений відповідно до завдань і положень таких документів:

Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року (постанова Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 385);

постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2016 року № 200 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад»;

Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2020 року (розпорядження голови облдержадміністрації від 28.11.2014 № 612, рішення обласної ради від 18.12.2014 № 1374);

Плану на 2015 – 2017 роки з реалізації Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2020 року (розпорядження голови облдержадміністрації від 27 травня 2015 року № 273, рішення обласної ради від 12.06.2015 № 1471).

Бабинську об’єднану територіальну громаду (ОТГ) утворено відповідно до ст. 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 12.08.2015 року № 978 – VII із змінами та доповненнями з центром в с. Бабин  Гощанського району Рівненської області, шляхом об’єднання Бабинської та Рясниківської сільських рад. До складу Бабинської об’єднаної територіальної громади входять села: Бабин, Підліски, Рясники, Дмитрівка.

У плані розвитку передбачений моніторинг наявних власних ресурсів, стану демографічної ситуації, стану розвитку інфраструктури та економіки.

План розвитку сільської ради є результатом праці представників всіх груп сільської громади, зокрема: місцевої влади, організацій і установ сільської ради та жителів громади. У плані розвитку громади узагальнено пропозиції цілей, завдань та заходів усіх зацікавлених сторін.

2.Аналітична частина

Бабинська ОТГ утворена внаслідок об’єднання двох  рад: відповідно до рішень сесій Бабинської та Рясниківської сільських рад утворилася Бабинська сільська рада Гощанського району Рівненської області (далі Бабинська сільська рада).

Адміністративний центр Бабинської сільської ради розташований за адресою:  Бабин вулиця Незалежності, .

Сільська рада розташована у західній  частині  Гощанського району.


 

Межує з Рівненським районом Рівненської області; Горбаківською, Бугринською а Дроздівською сільськими радами Гощанського району; Білокриницькою сільською радою Рівненського району.


 

Площа Бабинської сільської ради   690 кв. кілометри.

Населення – 3608 осіб.Населених пунктів – 4.

Питома вага сільської ради в Гощанському районі за територією –
7,9%, населенням – 9,9 %.


 

Загальна протяжність сільської ради від населеного пункту Бабин до всіх крайніх населених пунктів становить  17км.

Через територію Бабинської сільськоїради проходить автотраса державного значення Київ - Чоп.

Сільська рада має зручне географічне розташування, автошляхи  дають змогу дістатися до обласного центру м. Рівне автомобільними шляхами -
18 км. На території сільської ради знаходяться водні об’єкти ( ставки).

До складу громади входять чотири сільських населених пунктів (станом на 01.01.2016 року):


 

Сільські населені пункти

Площа (га)

Населення (осіб)

Кількість дворів

Бабин

2170,3

2325

778

Підліски

756,3

273

99

Рясники

1695,3

638

209

Дмитрівка

848,6

372

140

Разом:

5470,5

3608

1226


 

Характеристика населених пунктів, що входять до складу громади.


 

Село Бабин –центр об’єднаної територіальної громади. Розташоване в західній частині Гощанського району Рівненської області за 18 кілометрів від обласного центру м. Рівне та за 12 км від районного центру смт Гоща.

Рельєф території населеного пункту рівнинний. Знаходиться природна водойма – ставок.

Основною структурно-планувальною одиницею населеного пункту є вулиці з одно та двосторонньою забудовою. Село Бабин забудоване в основному одноповерховими будинками.

В адміністративно-громадському центрі зосереджені: сільська рада,
КЗ «Бабинська «ЗОШ I-III ступенів», КЗ «Бабинський дитячий ясла – садок «Казковий світ», сільський клубний заклад, КЗ «Бабинський центр ПМСД», цілодобовий пункт надання медичної допомоги, аптека, відділення зв’язку, перукарня, швейна майстерня, філія ощадбанку, публічно-шкільна бібліотека, магазини, кафе-бари, автостоянка, цукровий завод, рибопереробний цех, млин, підприємство з виготовлення тари та упаковки.

ТОВ «Акріс-Агро» здійснює обробіток земельних часток паїв згідно укладених договорів оренди із землевласниками.

Створено КЗ «Реєстраційний офіс» Бабинської сільської ради Гощанського району Рівненської області.

Через село Бабин проходить автотраса Київ - Чоп.

Територією населеного пункту прокладені інженерні мережі: газопроводи, водопроводи, лінії зв’язку та електропередач.

Село телефонізоване.


 

Село Підліски – входить до складу Бабинської сільської ради Гощанського району Рівненської області. Розташоване за 16 км від районногоцентру смт.Гоща та за 6км від центру громади с. Бабин.

Основною структурно-планувальною одиницею населеного пункту є вулиці з одно та двосторонньою забудовою. В селі  функціонує філія
КЗ «Бабинської  ЗОШ І – ІІІ ступенів», фельдшерсько-акушерський пункт, сільський клубний заклад, магазин.

ТОВ «Акріс-Агро» здійснює обробіток земельних часток паїв згідно укладених договорів оренди із землевласниками.

Село газифіковане, електрифіковане, телефонізоване, наявнецентральне водопостачання та водовідведення.

Село Рясники – входить до складу Бабинської сільської ради Гощанського району Рівненської області. Розташоване за 6 км від  с. Бабин – центру об’єднаної територіальної громади та за 15 км від районного центру смт.Гоща.

Основною структурно-планувальною одиницею населеного пункту є вулиці з одно та двосторонньою забудовою.

В селі  функціонує   КЗ « Рясницький  навчально виховний комплекс «дошкільний навчальний закладзагальноосвітня школа І - ІІІ ступенів»,відділення зв’язку, сільський клубний заклад, фельдшерсько-акушерський пункт, публічно-шкільна бібліотека, магазини. 

Функціонує ковбасний цех, млин, столярний цех, пункт по прийому молока від населення.

 Основною галуззю підрозділу ТОВ СГП ім. Воловікова є тваринництво, вирощування сільськогосподарської продукції та  обробіток земельних часток паїв згідно укладених договорів оренди із землевласниками.

Територією населеного пункту прокладені інженерні мережі: газопроводи, водопроводи, лінії зв’язку та електропередач.

Село телефонізоване.


 

Село Дмитрівка- входить до складу Бабинської сільської ради Гощанського району Рівненської області. Розташоване за 5 км від с. Бабин – центру об’єднаної територіальної громади та за 17 км від районного центру – смт.Гоща.

Основною структурно-планувальною одиницею населеного пункту є вулиці з одно та двосторонньою забудовою. Село Дмитрівка забудоване в основному одноповерховими будинками.

В селі функціонує комунальний заклад «Дмитрівський навчально виховний комплексзагальноосвітня школа І - ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»,  сільський клубний заклад, фельдшерсько-акушерський пункт, магазин, автозаправка, два пункти по прийому молока від населення.

Підрозділ ТОВ СГП ім. Воловікова здійснює обробіток земельних часток паїв згідно укладених договорів оренди із землевласниками.


 

Територією населеного пункту прокладені інженерні мережі: газопроводи, водопроводи, лінії зв’язку та електропередач. Село  телефонізоване.


 


 


 

7

Мережа бюджетних установ

Бабинської сільської ради  Гощанського району Рівненської області

2016 рік


 

Назва галузі

Кількість установ

Кількість штатних одиниць

в т.ч.

Кіль-кість груп

Кіль-кість дітей

Кіль-кість класів

Кіль-кість учнів

Кількість ліжок звичайного стаці-онару

Кількість ліжок денного стаці-онару

Педпра-цівники

медичний персонал

1

Апарат управління

1

11


 


 


 


 


 


 


 


 

2

Пожежна охорона

-


 


 


 


 


 


 


 


 


 

3

Освіта, в т.ч.:

4

117,5

82,25

1

4

561

34

452


 


 


 

Дошкільні навчальні заклади

1

21,55

13,8

1

4

109

-

-


 


 


 

Загальноосвітні навчальні заклади, в т.ч.:

3

95,95

68,45

-

-

452

34

452


 


 


 

ЗНЗ I ступеня


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

ЗНЗ I-II ступенів

1

17,85

13,35

-

-

46

7

46


 


 


 

ЗНЗ I-III ступенів

2

78,10

55,1

-

-

406

27

406


 


 

4

Охорона здоров'я,
в т.ч.:


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Бабинський центр ПСМД

1

16

-

15,25


 


 


 


 

-

2


 

Амбулаторія

1


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

ФАПи

3


 


 


 


 


 


 


 


 


 

5

Культура, в т.ч.:

7

5,75


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Бібліотеки

3

2


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Палаци і будинки культури

4

3,75


 


 


 


 


 


 


 


 


 

ВСЬОГО

13

150,25

82,25

16,25

4

561

34

452

-

2


 


 


 

Освітні послуги надають чотири навчальні комунальні заклади (Комунальний заклад «Бабинська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів», Комунальний заклад Рясницький НВК «ДНЗ - ЗОШ І - ІІІ ступенів», Комунальний заклад «Дмитрівський НВК ЗОШ І - ІІ ступенів - ДНЗ», Комунальний заклад «Бабинський дитячий ясла – садок «Казковий світ».

Загальноосвітні заклади відвідують 452 учні, дошкільний заклад –
109 вихованців.

Охорона здоров’я. До складу КЗ «Бабинський центр первинної медико-санітарної допомоги Бабинської сільської ради Гощанського району Рівненської області» входить:  лікарська амбулаторія та три фельдшерсько-акушерські пункти, які обслуговують 3608 жителів чотирьох населених пунктів та фінансуються за рахунок медичної субвенції з державного бюджету. Цілодобовий пункт швидкої медичної допомоги фінансується з обласного бюджету.

Культура. В об’єднаній територіальній громаді функціонує 7 установ культури (4 – сільські клубні заклади, 3 – публічно-шкільні бібліотеки) із загальною кількістю штатних одиниць - 5,75.


 

ФІНАНСОВО-БЮДЖЕТНА СФЕРА

Основною метою діяльності об’єднаної територіальної громади у сфері бюджетно-фінансової політики є формування достатніхресурсів для фінансування пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку громади та підвищення ефективності використання бюджетних коштів.

Обсяг доходів Бабинської сільської ради Гощанського району Рівненської області на 2016 рік становить 12892,5 тис. грн., у тому числі власні доходи – 2226,7 тис. грн., освітня субвенція - 7360,6 тис. грн., медична субвенція - 1998,3 тис. грн.

Найбільшу питому вагу в обсязі власних доходів складає податок на майно – 48,5 %, податок на доходи з фізичних осіб- 33,7%, єдиний податок – 10,3 %, акцизний податок – 7,9 %, держмито – 0,1 %.

Із загального фонду обсягу видатків бюджету сільської ради
13543,0 тис. грн., найбільший обсяг видатків складають видатки на утримання загальноосвітніх навчальних закладів – 7518,8 тис. грн. (55,5%), видатки на дошкільну освіту 1326,0 тис. грн. (9,8 %), видатки на утримання установ охорони здоров’я 926,7 тис. грн. (6,8 %), видатки на утримання установ культури – 433,6 тис. грн. (3,2 %).

Найбільшу частку в загальному обсязі видатків становлять видатки на оплату праці та нарахування на заробітну плату – 8309,8 тис. грн. (61,4 %), оплату енергоносіїв – 925,2 тис. грн. (6,8 %), придбання продуктів харчування – 347,6 тис. грн. (2,6 %), медикаментів та перев’язувальних матеріалів – 42,8 тис. грн. (0,3 %). В цілому на захищені статті видатків спрямовано 9625,4 тис. грн. (71,1 %), на інші статті видатків – 3977,6 тис. грн. (28,9 %).


 

Обсяг бюджету загального фонду

Бабинської сільської ради  Гощанського району Рівненської області

на 2016 рік


 


 

тис.грн.

№ п/п

Найменування

Затверджено з урахуванням змін
 на 2016 рік

1

Податок та збір на доходи фізичних осіб

749,4

2

Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів

-

3

Акцизний податок


 

170,0

4

Податок на майно, в т.ч.:

1077,0


 

податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

46,0


 

земельний податок з юридичних та фізичних осіб

70,0


 

орендна плата з юридичних та фізичних осіб

961,0

5

Єдиний податок

229,4

6

Адміністративні штрафи та санкції

-

7

Державне мито

0,6

8

Екологічний податок

-

9

Інші надходження

0,3


 

РАЗОМ

2226,7

10

Базова дотація

1306,9

11

Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам

7360,6

12

Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам

1998,3

13

Інші субвенції  селищному бюджету

-


 

Всього доходів:

13543

11

Спрямований вільний залишок бюджетних коштів

778,5

12

Кошти передані із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду)

128,0


 


 


 


 

Обсяг видатків загального фонду бюджету

Бабинської сільської ради Гощанського району Рівненської області

на 2016 рік

№ п/п

Найменування

Затверджено з урахуванням змін

1

Державне управління, в т.ч. :

1324,5


 

органи місцевого самоврядування

1324,5

2

 Освіта, в т.ч:

8854,8


 

Дошкільні заклади освіти

1326,0


 

Загальноосвітні школи (в т.ч. школа-дитячий садок, інтернат при школі), спеціалізовані школи, ліцеї, гімназії, колегіуми, в т.ч.:

7518,8


 

Інші освітні програми

10,0

3

Охорона здоров’я, в т.ч:

962,7


 

Центри ПМСД

962,7

4

Соціальний  захист та соціальне забезпечення

76,0

5

Житлово-комунальне господарство, в т.ч. :

62,6


 

Благоустрій міст, сіл, селищ

52,6

6

Культура і мистецтво, в т.ч:

443,7


 

Бібліотеки

108,1


 

Палаци і будинки культури, клуби та інші заклади клубного типу

325,6


 

Інші культурно- освітні заклади і заходи

10,0

7

Фізична культура і спорт


 

8

Інші послуги пов’язані із економічною діяльністю

62,0

9

Транспорт, дорожнє господарство, зв"язок, телекомунікації та інформатика

594,4

10

Цільові фонди

-

11

Видатки не віднесені до основних груп, в т.ч.:

1162,3


 

Проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних та міських голів


 


 

Резервний фонд


 


 

Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам

1035,6


 

Інші субвенції з селищного бюджету районному бюджету

126,7

Всього видатків:

13543,0


 


 


 


 


 

Основні проблемні питання соціально-економічного

розвитку громади


 

У сфері охорони здоров’я

Потреба у капітальному та поточному ремонтах закладів охорони здоров’я Бабинської сільської ради Гощанського району Рівненської області.

Потреба у фінансуванні реконструкції нового приміщення лікарської амбулаторії згідно проекту.

Низький рівень забезпеченості медичним обладнанням та медичною апаратурою Комунального закладу «Бабинський центр надання первинної медико- санітарної допомоги» Гощанського району Рівненської області,фельдшерсько-акушерських пунктів, що унеможливлює раннє виявлення серцево-судинних та інших захворювань.


 

У житлово-комунальному господарстві.

ношеність дорожнього покриття вулиць населених пунктів громади.

Відсутність асфальтного покриття на вулицях населених пунктів ОТГ.

Незадовільне освітлення вулиць населених пунктів.

Недостатній розвиток житлово-комунального господарства.


 

Екологічна ситуація.

Наявність стихійних сміттєзвалищ та проблема вивезення твердих побутових відходів.


 

У сфері освіти.

Потреба в проведенні капітальних та поточних ремонтів загальноосвітніх та дошкільного навчальних закладів.

Необхідність покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів.

Забезпеченість навчально-виховного процесу засобами інформаційно-комунікаційних технологій та підручниками.

Відсутність позашкільних навчальних закладів, як координаційних центрів виховної  та організаційно-методичної роботи.

Незабезпеченість закладів освіти сучасними спортивними та ігровими майданчиками.


 

У сфері культури.

Потреба в покращенні матеріально-технічної бази, проведенні капітальних та поточних ремонтів сільських клубних закладів, зокрема проведення капітального ремонту даху та фасаду.


 

У сфері інвестиційної діяльності.

    Залучення інвесторів для відновлення роботи цукрового заводу.


 


 

3. ЦІЛІ ТА ПРІОРИТЕТИ РОЗВИТКУ ГРОМАДИ НА 2016 РІК


 

З метою забезпечення сталого соціально - економічного розвитку об’єднаної територіальної громади, на основі аналізу результатів розвитку за попередній період, нагальних потреб територіальної громади та можливостей бюджету громади на 2016 рік визначено цілі, пріоритети і завдання виконавчого комітету Бабинської ОТГ на поточний рік, розроблено заходи щодо їх реалізації.


 

Основні цілі:


 

Створення умов для розвитку економіки територіальної громади.

Розвиток технічної інфраструктури.

Підвищення рівня задоволення соціальних потреб мешканців громади.

Забезпечення культурного та духовного розвитоку мешканців громади.


 

Пріоритетні завдання:


 

1. Капітальні та поточні  ремонти доріг комунальної власності на території громади.

2. Забезпечення освітленням вулиць населених пунктів громади.

3. Виготовлення проектно-кошторисних документацій об’єктів.

4. Проведення капітальних, поточних ремонтів та реконструкції закладів освіти, культури, охорони здоров’я та прилеглих до них територій.

5. Організація вивезення твердих побутових відходів, ліквідація стихійних сміттєзвалищ.

6. Придбання комунальної спеціалізованої техніки.


 

Пріоритетними є напрями розвитку громади, спрямовані на підвищення якості життя її жителів.

План фінансування пріоритетних заходів проекту економічного і соціального розвитку населених пунктів Бабинської об’єднаної територіальної громади на 2016 рік розроблений відповідно до Стратегії розвитку Рівненської області до 2020 року, затвердженої рішенням обласної ради від 18 грудня 2014 року № 1374.


 


 


 

Перелік проектів,

які передбачається реалізувати за рахунок бюджетних  коштів та інших джерел фінансування (тис. грн.)


 

Найменування заходів, що здійснюються за планом

Загальна вартість

Джерела фінансування

бюджет сільської ради

інші джерела

1.

Виготовлення проектно- кошторисної документаціїіз капітального ремонту вулиць населених пунктів ОТГ

72,9

72,9


 

2.

Поточний ремонт вулиць населених пунктів ОТГ Бабинської сільської радиГощанського району Рівненської області

560,0

560,0


 

3.

Грейдерування доріг населених пунктів

15,0

15,0


 

4.

Очищення вулиць та доріг від снігу в осінньо- зимовий період

15,0

15,0


 

5.

Поточний ремонт вуличного освітлення

8,0

8,0


 

6.

Забезпечення освітлення вулиць в населених пунктах

10,0

10,0


 

7.

Придбання лічильників для вуличного освітлення

10,0

10,0


 

8.

Придбання інвентарю для проведення робіт із благоустрою

10,0

10,0


 

9.

Виготовлення проекту щодо передачі у постійне користування земельної ділянки для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення

4,0

4,0


 

10.

Організація харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів Бабинської сільської ради Рівненської області

99,0

99,0

-

11.

Здійснення поточного ремонту бюджетних установ громади та зміцнення їх матеріально-технічної базиБабинської сільської радиРівненської області

1940,0

1940,0

-

12.

Створення КЗ «Реєстраційний офіс» Бабинської сільської ради Рівненської області

170,0

170,0

-

13.

Виготовлення проекту на реконструкцію нежитлового приміщення під амбулаторію загальної практики сімейної медицини по
вул. Пушкіна,19 у с. Бабин Гощанського району Рівненської області

129,18

129,18


 

14.

Реконструкція нового приміщення лікарської амбулаторії в селі БабинГощанського району Рівненської області


 

-

Кошти Світового банку


 

Всього:

3043,08

3043,08


 


 


 

Перелік проектів,

які передбачається реалізувати за рахунок коштів субвенції

з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.
(тис. грн.)


 

Найменування заходів, що здійснюються за планом

Загальна вартість

Джерела фінансування


 

Кошти субвенції

Місцевий бюджет

Інші джерела


 

1.

Капітальний ремонт вул. Колюбенка в с. РясникиГощанського району Рівненської області

282,351

272,180

10,171


 

2.

Капітальний ремонт вул. Весняна в с. Підліски Гощанського району Рівненської області

510,63

500,579

10,051


 

3.

Капітальний ремонт шкільного майдану в с. Бабин Гощанського району Рівненської області

310,346

300,728

9,618


 

4.

Капітальний ремонт вул.Терчинська в с. ДмитрівкаГощанського району Рівненської області

353,078

343,364

9,714


 

5.

Капітальний ремонт вулиці Паркова в селі Бабин Гощанського району Рівненської області

319,244

309,602

9,642


 

6.

Капітальний ремонт вуличного освітлення с. Підліски

Гощанського району Рівненської області

261,524

261,524

-

-

7

Капітальний ремонт вуличного освітлення с. Бабин,

Гощанського району Рівненської області

348,698

348,698

-

-

8

Капітальний ремонт вуличного освітлення  с. Дмитрівка

Гощанського району Рівненської області

104,609

104,609

-

-

9

Капітальний ремонт вуличного освітлення с. Рясники

Гощанського району Рівненської області

156,914

156,914

-

-


 

Всього:

2647,394

2598,198

49,196


 


 


 


 

4.МОНІТОРИНГ І РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ


 

Очікуваний результат:


 

1. Покращення якості дорожнього покриття та забезпечення безпеки дорожнього руху для 3608 жителів населених пунктів громади.

2. Зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод.

3. Зменшення соціальної напруги, криміногенної ситуації, хуліганських проявів та інших правопорушень.

4. Покращення благоустрою села.

5. Поліпшення доступності жителів громади до установ, що надають адміністративні, соціальні та інші послуги.

6. Забезпечення надання суб’єктам звернень якісних адміністративних та дозвільних послуг у найкоротші терміни.


 


 


 

Секретар сільської ради                                                      Г.Єхало


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь