План соціально-економічного розвитку Бабинської сільської ради Гощанського району Рівненської області на 2018 рік

 

ПЛАН

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО  РОЗВИТКУ

БАБИНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

ГОЩАНСЬКОГО  РАЙОНУ 

РІВНЕНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ 

на 2018 рік

 

 

 

ЗМІСТ

 

 

1. Вступ 

 

2. Аналітична частина

Характеристика населених пунктів, що входять до складу громади.

Мережа бюджетних установ

Фінансово-бюджетна сфера

Основні  проблемні питання соціально-економічного розвитку громади

 

3. Цілі та пріоритети розвитку на 2018 рік

Основні цілі                                       

Пріоритетні завдання

Перелік проектів, які передбачається реалізувати за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток інфраструктури

 

4. Моніторинг і результативність

                                                                  

 

 

 

 

1. ВСТУП

План соціально-економічного розвитку Бабинської сільської ради Гощанського району Рівненської області на 2018 рік (далі план розвитку) є найважливішим документом в процесі творення власного соціально-економічного розвитку, з використанням внутрішнього та зовнішнього потенціалів. План соціально-економічного розвитку – це документ, який містить принципи та припущення, прийняті під час реалізації процесу планування.

Законодавчою та методичною основою розроблення плану соціально-економічного розвитку є Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про добровільне об'єднання територіальних громад», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», «Про засади державної регіональної політики», постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету».

План соціально-економічного розвитку Бабинської сільської ради розроблений відповідно до завдань і положень таких документів:

Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року (постанова Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 385);

постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2016 року № 200 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад»;

Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2020 року (розпорядження голови облдержадміністрації від 28.11.2014 № 612, рішення обласної ради від 18.12.2014 № 1374);

Плану на 2015 – 2017 роки з реалізації Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2020 року (розпорядження голови облдержадміністрації від 27 травня 2015 року № 273, рішення обласної ради від 12.06.2015 № 1471).

Бабинську об’єднану територіальну громаду (ОТГ) утворено відповідно до ст. 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 12.08.2015 року № 978 – VII із змінами та доповненнями з центром в с. Бабин  Гощанського району Рівненської області, шляхом об’єднання Бабинської та Рясниківської сільських рад. До складу Бабинської об’єднаної територіальної громади входять села: Бабин, Підліски, Рясники, Дмитрівка.

У плані розвитку передбачений моніторинг наявних власних ресурсів, стану демографічної ситуації, стану розвитку інфраструктури та економіки.

План розвитку сільської ради є результатом праці представників всіх груп сільської громади, зокрема: місцевої влади, організацій і установ сільської ради та жителів громади. У плані розвитку громади узагальнено пропозиції цілей, завдань та заходів усіх зацікавлених сторін.

2.Аналітична частина

Бабинська ОТГ утворена внаслідок об’єднання двох  рад: відповідно до рішень сесій Бабинської та Рясниківської сільських рад утворилася Бабинська сільська рада Гощанського району Рівненської області (далі Бабинська сільська рада).

Адміністративний центр Бабинської сільської ради розташований за адресою:  Бабин вулиця Незалежності, 1.

Сільська рада розташована у західній  частині  Гощанського району.

 

Межує з Рівненським районом Рівненської області; Горбаківською, Бугринською а Дроздівською сільськими радами Гощанського району; Білокриницькою сільською радою Рівненського району.

 

Площа Бабинської сільської ради   690 кв. кілометри.

Населення – 3672 особи. Населених пунктів – 4.

Питома вага сільської ради в Гощанському районі за територією –
7,9%, населенням – 9,9 %.

 

Загальна протяжність сільської ради від населеного пункту Бабин до всіх крайніх населених пунктів становить  17км.

Через територію Бабинської сільськоїради проходить автотраса державного значення Київ - Чоп.

Сільська рада має зручне географічне розташування, автошляхи  дають змогу дістатися до обласного центру м. Рівне автомобільними шляхами -
18 км. На території сільської ради знаходяться водні об’єкти ( ставки).

До складу громади входять чотири сільських населених пунктів (станом на 01.01.2018 року):

 

Сільські населені пункти

Площа (га)

Населення (осіб)

Кількість дворів

Бабин

2926,6

2339

800

Підліски

 

292

99

Рясники

2543,9

661

216

Дмитрівка

 

380

132

Разом:

5470,5

3672

1247

 

Характеристика населених пунктів, що входять до складу громади.

 

Село Бабин –центр об’єднаної територіальної громади. Розташоване в західній частині Гощанського району Рівненської області за 18 кілометрів від обласного центру м. Рівне та за 12 км від районного центру смт Гоща.

Рельєф території населеного пункту рівнинний. Знаходиться природна водойма – ставок.

Основною структурно-планувальною одиницею населеного пункту є вулиці з одно та двосторонньою забудовою. Село Бабин забудоване в основному одноповерховими будинками.

В адміністративно-громадському центрі зосереджені: сільська рада,
КЗ «Бабинська «ЗОШ I-III ступенів», КЗ «Бабинський дитячий ясла – садок «Казковий світ», сільський клубний заклад, КЗ «Бабинський центр ПМСД», цілодобовий пункт надання медичної допомоги, аптека, відділення зв’язку, перукарня, філія ощадбанку, публічно-шкільна бібліотека, магазини, кафе-бари, автостоянка, цукровий завод, рибопереробний цех, підприємство з виготовлення тари та упаковки.

ТОВ «Акріс-Агро» здійснює обробіток земельних часток паїв згідно укладених договорів оренди із землевласниками.

Функціонує КЗ «Реєстраційний офіс» Бабинської сільської ради Гощанського району Рівненської області.

Через село Бабин проходить автотраса Київ - Чоп.

Територією населеного пункту прокладені інженерні мережі: газопроводи, водопроводи, лінії зв’язку та електропередач.

Село телефонізоване.

 

Село Підліски – входить до складу Бабинської сільської ради Гощанського району Рівненської області. Розташоване за 16 км від районногоцентру смт.Гоща та за 6км від центру громади с. Бабин.

Основною структурно-планувальною одиницею населеного пункту є вулиці з одно та двосторонньою забудовою. В селі  функціонує філія
КЗ «Бабинської  ЗОШ І – ІІІ ступенів», фельдшерсько-акушерський пункт, сільський клубний заклад, магазин.

ТОВ «Акріс-Агро» здійснює обробіток земельних часток паїв згідно укладених договорів оренди із землевласниками.

Село газифіковане, електрифіковане, телефонізоване, наявне центральне водопостачання та водовідведення.

Село Рясники – входить до складу Бабинської сільської ради Гощанського району Рівненської області. Розташоване за 6 км від  с. Бабин – центру об’єднаної територіальної громади та за 15 км від районного центру смт.Гоща.

Основною структурно-планувальною одиницею населеного пункту є вулиці з одно та двосторонньою забудовою.

В селі  функціонує   КЗ « Рясницький  навчально виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів»,відділення зв’язку, сільський клубний заклад, фельдшерсько-акушерський пункт, публічно-шкільна бібліотека, магазини.  

Функціонує ковбасний цех, пункт по прийому молока від населення.

 Основною галуззю підрозділу ТОВ СГП ім. Воловікова є тваринництво, вирощування сільськогосподарської продукції та  обробіток земельних часток паїв згідно укладених договорів оренди із землевласниками.

Територією населеного пункту прокладені інженерні мережі: газопроводи, водопроводи, лінії зв’язку та електропередач.

Село телефонізоване.

 

Село Дмитрівка- входить до складу Бабинської сільської ради Гощанського району Рівненської області. Розташоване за 5 км від с. Бабин – центру об’єднаної територіальної громади та за 17 км від районного центру – смт.Гоща.

Основною структурно-планувальною одиницею населеного пункту є вулиці з одно та двосторонньою забудовою. Село Дмитрівка забудоване в основному одноповерховими будинками.

В селі функціонує Комунальний заклад «Дмитрівський навчально виховний комплекс загальноосвітня школа І - ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»,  сільський клубний заклад, фельдшерсько-акушерський пункт, магазин, автозаправка, два пункти по прийому молока від населення.

Підрозділ ТОВ СГП ім. Воловікова здійснює обробіток земельних часток паїв згідно укладених договорів оренди із землевласниками.

 

Територією населеного пункту прокладені інженерні мережі: газопроводи, водопроводи, лінії зв’язку та електропередач. Село  телефонізоване.

 

 

 

8

Мережа бюджетних установ

Бабинської сільської ради  Гощанського району Рівненської області 2017 рік

Назва галузі

Кількість установ

Кількість штатних одиниць

в т.ч.

Кіль-кість груп

Кіль-кість дітей

Кіль-кість класів

Кіль-кість учнів

Кількість ліжок звичайного стаці-онару

Кількість ліжок денного стаці-онару

Педпра-цівники

медичний персонал

1

Апарат управління

1

20

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Пожежна охорона

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Освіта, в т.ч.:

4

117,75

77,25

-

4

571

35

458

 

 

 

Дошкільні навчальні заклади

1

21,5

9,5

1

4

113

-

-

 

 

 

Загальноосвітні навчальні заклади, в т.ч.:

3

96,25

67,75

-

-

458

35

458

 

 

 

ЗНЗ I ступеня

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗНЗ I-II ступенів

1

17,16

12,66

-

-

48

7

48

 

 

 

ЗНЗ I-III ступенів

2

79,09

55,09

-

-

410

28

410

 

 

4

Охорона здоров'я,
в т.ч.:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бабинський центр ПСМД

1

17,25

-

16,50

 

 

 

 

-

2

 

Амбулаторія

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ФАПи

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Культура, в т.ч.:

6

6,5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бібліотеки

2

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Палаци і будинки культури

4

4,5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВСЬОГО

12

161,5

77,25

17,5

4

571

35

458

-

2

 

Освітні послуги надають чотири навчальні комунальні заклади (Комунальний заклад «Бабинська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів», Комунальний заклад Рясницький НВК «ДНЗ - ЗОШ І - ІІІ ступенів», Комунальний заклад «Дмитрівський НВК ЗОШ І - ІІ ступенів - ДНЗ», Комунальний заклад «Бабинський дитячий ясла – садок «Казковий світ».

Загальноосвітні заклади відвідують 458 учнів, дошкільний заклад –
113 вихованців.

Охорона здоров’я. До складу КЗ «Бабинський центр первинної медико-санітарної допомоги Бабинської сільської ради Гощанського району Рівненської області» входить:  лікарська амбулаторія та три фельдшерсько-акушерські пункти, які обслуговують 3672 жителі чотирьох населених пунктів та фінансуються за рахунок медичної субвенції з державного бюджету. Цілодобовий пункт швидкої медичної допомоги фінансується з обласного бюджету.

Культура. В об’єднаній територіальній громаді функціонує 7 установ культури (4 – сільські клубні заклади, 3 – публічно-шкільні бібліотеки) із загальною кількістю штатних одиниць - 6,5.

 

ФІНАНСОВО-БЮДЖЕТНА СФЕРА

Основною метою діяльності об’єднаної територіальної громади у сфері бюджетно-фінансової політики є формування достатніх ресурсів для фінансування пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку громади та підвищення ефективності використання бюджетних коштів.

Обсяг доходів Бабинської сільської ради Гощанського району Рівненської області на 2017 рік становить 16946,3 тис. грн., у тому числі власні доходи – 4100,0 тис. грн., освітня субвенція - 7222,9 тис. грн., медична субвенція - 2521,3 тис. грн.

Найбільшу питому вагу в обсязі власних доходів складає орендна плата за землю  з юридичних та фізичних осіб - 33,1 %, податок на доходи з фізичних осіб - 29,6%, єдиний податок – 26,9 %, акцизний податок – 5,9 .

Із загального фонду обсягу видатків бюджету сільської ради
16946,3 тис. грн., найбільший обсяг видатків складають видатки на утримання загальноосвітніх навчальних закладів – 8758,9,8 тис. грн. (51,7%), видатки на дошкільну освіту 2084,9 тис. грн. (12,3 %), видатки на утримання установ охорони здоров’я 1546,4 тис. грн. (9,1 %), видатки на утримання установ культури – 574,1 тис. грн. (3,4 %).

Найбільшу частку в загальному обсязі видатків становлять видатки на оплату праці та нарахування на заробітну плату – 12013,3 тис. грн. (70,9 %), оплату енергоносіїв – 954,1 тис. грн. (5,6 %), придбання продуктів харчування – 374,0 тис. грн. (2,2 %).

В цілому на захищені статті видатків спрямовано 13344,4 тис. грн. (78,7 %), на інші статті видатків – 3601,9 тис. грн. (21,3 %).

 

Обсяг бюджету загального фонду

Бабинської сільської ради  Гощанського району Рівненської області

на 2018 рік

 

 

тис.грн.

№ п/п

Найменування

Затверджено
 на 2018 рік

1

Податок та збір на доходи фізичних осіб

1212,0

2

Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів

-

3

Акцизний податок

 

242,7

4

Податок на майно, в т.ч.:

1497,0

 

податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

63,0

 

земельний податок з юридичних та фізичних осіб

78,0

 

орендна плата з юридичних та фізичних осіб

1356,0

5

Єдиний податок

1104,6

6

Адміністративні штрафи та санкції

42,6

7

Державне мито

0,9

8

Екологічний податок

-

9

Туристичний збір

0,2

 

РАЗОМ

4100,0

10

Базова дотація

1717,4

11

Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам

7222,9

12

Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам

2521,3

13

Додаткова дотація

1384,7

 

Всього доходів:

16946,3

 

 

 

 

 

 

Обсяг видатків загального фонду бюджету

Бабинської сільської ради Гощанського району Рівненської області

на 2018 рік

№ п/п

Найменування

Затверджено

1

Державне управління, в т.ч. :

2335,6

 

органи місцевого самоврядування

2335,6

2

 Освіта, в т.ч:

10863,8

 

Дошкільні заклади освіти

2084,9

 

Загальноосвітні школи (в т.ч. школа-дитячий садок, інтернат при школі), спеціалізовані школи, ліцеї, гімназії, колегіуми, в т.ч.:

8758,9

 

Інші освітні програми

20,0

3

Охорона здоров’я, в т.ч:

1546,4

 

Центри ПМСД

1546,4

4

Соціальний  захист та соціальне забезпечення

80,0

5

Житлово-комунальне господарство, в т.ч. :

263,4

 

Благоустрій міст, сіл, селищ

173,4

6

Культура і мистецтво, в т.ч:

574,1

 

Бібліотеки

164,4

 

Палаци і будинки культури, клуби та інші заклади клубного типу

397,7

 

Інші культурно- освітні заклади і заходи

12,0

7

Фізична культура і спорт

 

8

Інші послуги пов’язані із економічною діяльністю

9

Транспорт, дорожнє господарство, зв"язок, телекомунікації та інформатика

240,4

10

Цільові фонди

-

11

Видатки не віднесені до основних груп, в т.ч.:

1043,0

 

Проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних та міських голів

 

 

Резервний фонд

 

 

Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам

1000,0

 

Інші субвенції з селищного бюджету районному бюджету

43,0

Всього видатків:

16956,3

 

Основні проблемні питання соціально-економічного

розвитку громади

У сфері охорони здоров’я

Потреба у капітальному та поточному ремонтах закладів охорони здоров’я Бабинської сільської ради Гощанського району Рівненської області.

Потреба у фінансуванні будівництва нового приміщення лікарської амбулаторії згідно проекту.

Низький рівень забезпеченості медичним обладнанням та медичною апаратурою Комунального закладу «Бабинський центр надання первинної медико- санітарної допомоги» Гощанського району Рівненської області,фельдшерсько-акушерських пунктів, що унеможливлює раннє виявлення серцево-судинних та інших захворювань.

 

У житлово-комунальному господарстві.

Зношеність дорожнього покриття вулиць населених пунктів громади.

Відсутність асфальтного покриття на вулицях населених пунктів ОТГ.

Незадовільне освітлення вулиць населених пунктів.

Недостатній розвиток житлово-комунального господарства.

 

Екологічна ситуація.

Наявність стихійних сміттєзвалищ та проблема вивезення твердих побутових відходів.

 

У сфері освіти.

Потреба в проведенні капітальних та поточних ремонтів загальноосвітніх та дошкільного навчальних закладів.

Необхідність покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів.

Забезпеченість навчально-виховного процесу засобами інформаційно-комунікаційних технологій та підручниками.

Відсутність позашкільних навчальних закладів, як координаційних центрів виховної  та організаційно-методичної роботи.

Незабезпеченість закладів освіти сучасними спортивними та ігровими майданчиками.

У сфері культури.

Потреба в покращенні матеріально-технічної бази, проведенні капітальних та поточних ремонтів сільських клубних закладів, зокрема проведення капітального ремонту даху та фасаду.

У сфері інвестиційної діяльності.

    Залучення інвесторів для відновлення роботи цукрового заводу.

3. ЦІЛІ ТА ПРІОРИТЕТИ РОЗВИТКУ ГРОМАДИ НА 2018 РІК

 

З метою забезпечення сталого соціально - економічного розвитку об’єднаної територіальної громади, на основі аналізу результатів розвитку за попередній період, нагальних потреб територіальної громади та можливостей бюджету громади на 2018 рік визначено цілі, пріоритети і завдання виконавчого комітету Бабинської ОТГ на поточний рік, розроблено заходи щодо їх реалізації.

 

Основні цілі:

 

Створення умов для розвитку економіки територіальної громади.

Розвиток технічної інфраструктури.

Підвищення рівня задоволення соціальних потреб мешканців громади.

Забезпечення культурного та духовного розвитку мешканців громади.

 

Пріоритетні завдання:

 

1.Капітальні та поточні ремонти доріг комунальної власності на території громади.

2. Будівництво та капітальний ремонт водопровідної мережі на території громади.

3. Забезпечення освітленням вулиць населених пунктів громади.

4. Виготовлення проектно-кошторисних документацій об’єктів.

5.Проведення капітальних, поточних ремонтів та реконструкції закладів освіти, культури, охорони здоров’я та прилеглих до них територій.

6.Організація вивезення твердих побутових відходів, ліквідація стихійних сміттєзвалищ.

7. Придбання комунальної спеціалізованої техніки.

 

Пріоритетними є напрями розвитку громади, спрямовані на підвищення якості життя її жителів.

План фінансування пріоритетних заходів проекту економічного і соціального розвитку населених пунктів Бабинської об’єднаної територіальної громади на 2018 рік розроблений відповідно до Стратегії розвитку Рівненської області до 2020 року, затвердженої рішенням обласної ради від 18 грудня 2014 року № 1374.

 

 

 

Перелік проектів,

які передбачається реалізувати за рахунок бюджетних  коштів та інших джерел фінансування (тис. грн.)

 

Найменування заходів, що здійснюються за планом

Загальна вартість

Джерела фінансування

бюджет сільської ради

інші джерела

1.

Виготовлення проектно- кошторисної документаціїіз капітального ремонту вулиць населених пунктів ОТГ

72,9

72,9

 

2.

Поточний ремонт вулиць населених пунктів ОТГ Бабинської сільської радиГощанського району Рівненської області

560,0

560,0

 

3.

Грейдерування доріг населених пунктів

15,0

15,0

 

4.

Очищення вулиць та доріг від снігу в осінньо- зимовий період

15,0

15,0

 

5.

Поточний ремонт вуличного освітлення

8,0

8,0

 

6.

Забезпечення освітлення вулиць в населених пунктах

10,0

10,0

 

7.

Придбання лічильників для вуличного освітлення

10,0

10,0

 

8.

Придбання інвентарю для проведення робіт із благоустрою

10,0

10,0

 

9.

Виготовлення проекту щодо передачі у постійне користування земельної ділянки для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення

4,0

4,0

 

10.

Організація харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів Бабинської сільської ради Рівненської області

99,0

99,0

-

11.

Здійснення поточного ремонту бюджетних установ громади та зміцнення їх матеріально-технічної базиБабинської сільської радиРівненської області

1940,0

1940,0

-

12.

Створення КЗ «Реєстраційний офіс» Бабинської сільської ради Рівненської області

170,0

170,0

-

13.

Виготовлення проекту на реконструкцію нежитлового приміщення під амбулаторію загальної практики сімейної медицини по
вул. Пушкіна,19 у с. Бабин Гощанського району Рівненської області

129,18

129,18

 

14.

Реконструкція нового приміщення лікарської амбулаторії в селі Бабин Гощанського району Рівненської області

 

-

Кошти Світового банку

 

Всього:

3043,08

3043,08

 

 

 

Перелік проектів,

які передбачається реалізувати за рахунок коштів субвенції

з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.
(тис. грн.)

 

Найменування заходів, що здійснюються за планом

Загальна вартість

Джерела фінансування

Кошти субвенції

Місцевий бюджет

Інші джерела

1.

Капітальний ремонт вул.Рівненська в с.Бабин Гощанського району Рівненської області

 

 

 

 

 

 

 по вул.Мирній ,2а в с.Бабин Гощан )дитячого садочка

1039,666

1039,666

0

0

 

Всього:

1039,666

1039,666

0

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.МОНІТОРИНГ І РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ

 

Очікуваний результат:

 

1.Створення комфортного середовища для перебування дітей у дитячому закладі  та впровадження енергоефективних заходів, спрямованих на скорочення  споживання енергоносіїв.

2. Покращення якості дорожнього покриття та забезпечення безпеки дорожнього руху для 3672 жителів населених пунктів громади.

3. Зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод.

4. Зменшення соціальної напруги, криміногенної ситуації, хуліганських проявів та інших правопорушень.

5. Покращення благоустрою села.

6. Поліпшення доступності жителів громади до установ, що надають адміністративні, соціальні та інші послуги.

7. Забезпечення надання суб’єктам звернень якісних адміністративних та дозвільних послуг у найкоротші терміни.

 

 

 

Секретар сільської ради                                                      Г.Єхало

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь