Європейський день боротьби з торгівлею людьми
Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина та один із найсерйозніших злочинів проти неї, який має економічні, соціальні, психологічні причини. Саме тому щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи. Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою.
Причинами розвитку цього явища залишається розповсюдження організованої злочинності, насильство в родині, нестатки, пошук кращих умов життя, слабка поінформованість населення про життя і працевлаштування за кордоном, виготовлення й розповсюдження дитячої порнографії, наркоторгівля. Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3-х до 15-ти років.
Для отримання допомоги працюють «гарячі лінії», які надають психологічну підтримку та консультації.
15-47 (з мобільного чи стаціонарного телефону) – «гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
0 800 500 202 або 102 – «гаряча лінія» Національної поліції України.
0 800 213 103 – контакт-центр системи безоплатної правової допомоги.
0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного телефону) або 116 123
(з мобільного) – національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації (Ла Страда Україна).