Про інформаційну підтримку роботодавців під час організації суспільно корисних робіт

Дата: 28.02.2023 15:08
Кількість переглядів: 172

 

 

 

ДЕРЖПРАЦІ

ЗАХІДНЕ МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

пл. Міцкевича, 8, м. Львів, Львівська обл., 79005, тел.: (032) 235-76-73, http://lviv.dsp.gov.ua, E-mail: lv@dsp.gov.ua, код ЄДРПОУ 44778105

 

Про інформаційну підтримку роботодавців під час організації суспільно корисних робіт

 

Положенням про Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці, затвердженого наказом Державної служби України з питань праці від 23.09.2022 №169, визначено, що міжрегіональне управління, відповідно до покладених на нього завдань, організовує інформаційну діяльність з питань що належать до його компетенції, забезпечує роботодавців інформацією та роз’ясненнями щодо ефективних засобів дотримання законодавства та запобігання можливим його порушенням.

Під час введеного воєнного стану в Україні, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, заходи правового режиму воєнного стану, у тому числі залучати працездатних осіб до суспільно корисних робіт, що виконуються для задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, правоохоронних органів і сил цивільного захисту, забезпечення функціонування національної економіки та захисту критичної інфраструктури і не потребують, як правило, спеціальної професійної підготовки осіб (пункт 2 частини першої статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»).

 

Порядок залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. № 753, визначає правові та організаційні засади залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, що виконуються під час запровадження трудової повинності, а також регулює питання соціального захисту працездатних осіб, що залучаються до їх виконання.

 

 

Відповідно до вимог цього Порядку суспільно корисних робіт залучаються працездатні особи, у тому числі особи, що не підлягають призову на військову службу, які за віком і станом здоров'я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану (крім працездатних осіб, що залучені до роботи в оборонній сфері та сфері забезпечення життєдіяльності населення і заброньовані за підприємствами у період воєнного стану з метою виконання робіт, що мають оборонний характер, а також осіб, залучених до здійснення заходів національного спротиву), а саме:

зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема внутрішньо переміщені;

працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств (за погодженням з їх керівниками), що не залучені до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) та не зараховані до складу об’єктових формувань цивільного захисту, - у порядку переведення;

особи, зайняті в особистому селянському господарстві;

студенти вищих, учні та слухачі професійно-технічних навчальних закладів; особи, які забезпечують себе роботою самостійно.

З кожною із зазначених осіб укладається строковий трудовий договір.

За працівниками, залученими до виконання суспільно корисних робіт, на час виконання таких робіт зберігається попереднє місце роботи (посада).

Оповіщення, збір і комплектування груп працездатних осіб, що залучаються до виконання суспільно корисних робіт, безпосередньо забезпечується військовим командуванням за сприяння сільських та селищних голів, керівників підприємств (включаючи житлово-експлуатаційні підприємства, навчальні заклади тощо). Військове командування для організації залучення працездатних осіб до виконання суспільно корисних робіт здійснює заходи щодо:

забезпечення реєстрації (ведення обліку) працездатних осіб, що залучаються до виконання суспільно корисних робіт, проведення їх інструктажу, в тому числі з питань техніки безпеки;

забезпечення таких осіб засобами індивідуального захисту та робочим інструментом;

планування та ведення обліку обсягів випуску продукції, виконання робіт і надання послуг.

На осіб, які залучаються до виконання суспільно корисних робіт, поширюються вимоги законодавства у сфері охорони праці та загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Працівникам функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств за виконання суспільно корисних робіт забезпечується оплата відповідно до умов оплати праці, встановлених за професією (посадою), на яку їх зараховано, і розмір такої оплати не може бути нижчим від розміру середньої заробітної плати за основним місцем роботи.

Іншим працездатним особам за виконання суспільно корисних робіт забезпечується оплата відповідно до умов оплати праці, встановлених за професією (посадою), на яку їх зараховано, і розмір такої оплати у разі виконання норми праці не може бути нижчим від розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на дату її нарахування за повністю виконану місячну (годинну) норму праці, встановлену з урахуванням положень Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”.

 

 

Враховуючи вищенаведене, повідомляємо про можливість отримання роботодавцями інформаційної підтримки щодо вимог законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування, законодавства у сфері охорони праці під час організації суспільно корисних робіт, яка надається фахівцями Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці на виконання окремого доручення голови Державної служби України з питань праці Ігоря Дегнери від 17.02.2023 № Д-31/1/2.1-23а.

 

Зокрема консультації можна отримати:

по телефону: +38  068  140  41  20 (вартість  згідно  з  тарифами  вашого оператора);

￿через месенджери Viber, WatsApp, Telegram за номером телефону +38 068

140 41 20;

￿електронною  поштою:  interaktuvnyiinspektor_z@ukr.net;

￿заповнивши            форму            для            отримання            роз’яснення:

https://forms.gle/LCiAbqjAxTRPjiFbA.

 

Також консультації можна отримати у приміщенні Управління інспекційної діяльності у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, що знаходиться за адресою: вул. Казимира Любомирського, 7, м. Рівне, Рівненська обл., або по телефону (0362) 62-10-33.

 

З повагою

заступник начальника                                                                                   Алла РИЖА

 

Маргарита Захарчук 621033

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь